Poradnia urologiczna

Urologia to dziedzina medycyny, która koncentruje się na leczeniu chirurgicznym chorób układu moczowo-płciowego. Narządy wchodzące w jej zakres obejmują nerki, nadnercza, moczowody, pęcherz moczowy, cewkę moczową i męskie narządy rozrodcze. Bliskość układu moczowego i rozrodczego powoduje, że zaburzenia jednego z nich często wpływają na funkcję drugiego. Część schorzeń urologicznych nie wymaga interwencji chirurgicznej jak np. infekcje dróg moczowych oraz łagodny rozrost gruczołu krokowego, większość z nich jednak leczona jest zabiegowo. Zaliczają się do nich rak pęcherza moczowego, rak prostaty, kamica układu moczowego, wady wrodzone, urazy oraz nietrzymanie moczu.

W diagnostyce urologicznej ważną rolę odgrywa badanie fizykalne pacjenta jak również badania laboratoryjne krwi i moczu. Zaliczają się do nich m.in. badanie ogólne moczu, badanie mikrobiologiczne moczu (posiew moczu) oraz PSA (swoisty antygen sterczowy) pozwalający na ocenę stanu prostaty, często służący w diagnostyce raka prostaty.

Techniki diagnostyczne w urologii pozwalające na obrazowanie dróg moczowych obejmują m.in. ultrasonografię jamy brzusznej oraz miednicy (USG), ultrasonografię przezodbytniczą (TRUS) do oceny prostaty, tomografię komputerową (TK), badanie rezonansu magnetycznego (MRI) oraz endoskopię układu moczowego jak np. uretroskopia – wziernikowanie cewki moczowej, cystoskopia – wziernikowanie pęcherza moczowego, ureterorenoskopia – wziernikowanie moczowodów oraz miedniczek nerkowych. W przypadku zaburzeń oddawania moczu lub nietrzymania moczu wykonywane są badania umożliwiające jego ocenę. Należy do nich badanie uroflowmetryczne oceniające przepływ moczu przez cewkę moczową oraz badanie urodynamiczne oceniające pracę cewki moczowej oraz pęcherza moczowego. Wykonywane są one zarówno u mężczyzn jak i kobiet.

Zabiegi urologiczne z kolei wykonywane są przy użyciu technik minimalnie inwazyjnych jak np. laparoskopia oraz chirurgia z użyciem robota jak również klasycznych zabiegów otwartych. Urologia jest ściśle związana z innymi dziedzinami medycyny jak np. onkologią, nefrologią, ginekologią, andrologią, chirurgią dziecięcą, chirurgią ogólną, gastroenterologią, endokrynologią czy seksuologią a w obecnych czasach leczenie pacjenta odbywa się w zespołach multidyscyplinarnych.

Leczenie chorób urologicznych w szczególności nowotworowych może prowadzić do zaburzeń pracy układu moczowego takich jak nietrzymanie moczu, zaburzenia lub utrata erekcji lub pogorszenie ogólnej wydolności po operacji. Nasz zespół współpracuje z szeregiem ekspertów, w tym fizjoterapeutą, dietetykiem oraz psychologiem w celu poprawy kondycji całego organizmu.

dr n. med. Wojciech Połom
Urolog

UROLOG

 • Konsultacja urologiczna 200 zł
 • Usunięcie cewnika z pęcherza moczowego 50 zł
 • Założenie lub wymiana cewnika do pęcherza moczowego 150 zł
 • Badanie uroflowmetryczne 120 zł
 • Konsultacja urologiczna z podaniem leku do prącia 150 zł
 • Wymiana cewnika 150 zł
 • Wymiana cewnika w cystostomii 350 zł
 • Badania usg transrektalne (TRUS) 400 zł
 • Uretroskopia 500 zł
 • Kalibracja cewki moczowej 500 zł
 • Biopsja prostaty 1960 zł
 • Cystoskopia 1500 – 2000 zł
 • Obrzezanie 2000 zł
 • Plastyka wędzidełka 2000 zł


Rejestracja


+ 48 730 741 743
kontakt@oktamed.pl

Poniedziałek – piątek
Od 7:00-20:00
Sobota: nieczynneZnajdź nasOKTAMED CLINIC
ul. Długa 2
Borowo 83-322
woj. pomorskie
NIP: 5911558896
REGON: 220457114

54º 19′ 14.38″ N 18º 17′ 51.594″ E


Skubskrybcja


Chcesz być z nami na bieżąco? Aktualne promocję  lub okresowe wydarzenia? Nie przegap okazji i zapisz się do newslettera  Copyright by Oktamed Clinic 2021. All rights reserved.